M E G H Í V Ó

A Magyarországi Tájházak Szövetsége tisztelettel meghívja 2014. évi KÖZGYŰLÉSÉRE, melyet a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Konferenciatermében (Szentendre, Sztaravodai út, Igazgatási Épület)
2014. május 10-én (szombaton) 10.00 órakor, ill. határozatképtelenség esetén ugyanott 10.45 órakor tartunk.

Program:
10.10-10.40 „A bárány a konyhában” című időszaki kiállítás megtekintése a Skanzen Galériában (választható)

A Tájházszövetség közgyűlése
Napirend:
1. Elnöki köszöntő – dr. Bereczki Ibolya
2. Az „Év tájház-vezetője” díj átadása
3. Beszámoló a 2013. évben végzett munkáról – Hegedűsné Majnár Márta és az elnökség tagjai
4. Közhasznúsági jelentés – Hegedűsné Majnár Márta
5. A Felügyelő Bizottság 2013. évre vonatkozó jelentése
6. A Szövetség 2014. évi munkaterve és költségterve - Hegedűsné Majnár Márta
7. A 2015. évi tagdíj meghatározása
8. Alapszabály módosítás (Megfelelés a közhasznúsági feltételeknek)
9. Egyebek
10. Tájékoztató a XII. Országos Találkozó előkészületeiről, programjáról
11. Elnöki zárszó - dr. Bereczki Ibolya
13.00–13.20 Szünet
13.30–15.00 Hagyományos népi építészeti technikák, a helyreállítás és konzerválás lehetőségei. Helyszíni vezetés és szaktanácsadás a Szabadtéri Néprajzi Múzeum állandó kiállításaiban

A közgyűlés napján a regisztrált és rendezett tagdíjú tagjaink, valamint kísérőik és családtagjaik díjmentesen tekinthetik a Szabadtéri Néprajzi Múzeum állandó és időszaki kiállításait.
Az Észak-Magyarországi Falu tájegységben megtekintésre ajánljuk „A bárányok nem hallgatnak” című, 2014. április 11-től látogatható időszaki kiállítást.

Megjelenésükre számítva:

dr. Bereczki Ibolya