Hírek és rendezvények

Nyugat-Dunántúli regionális találkozó - Oszkó

Szeretettel hívjuk és várjuk a Magyarországi Tájházak Szövetségének 2018. évi Nyugat-Dunántúli regionális találkozójára!

Átadták az Év tájházvezetője díjat

Az Év tájházvezetője 2018-ban Csáki Balázsné

​A kapu nyitva áll...M​egjelent a Kubinyi Ágoston program 2018. évi felhívása​.

Pályázatot lehet benyújtani: új állandó kiállítások előkészítésére, létrehozására, meglévő állandó kiállítások felújítására vagy korszerűsítésére,

Kispálné Dr. Lucza Ilona kapta a Szablyár Péter emlékérmet

"Mögöttem a múlt szép kék erdősége, előttem a jövő szép zöld vetése..." (Petőfi Sándor)

A Tájházszövetség is várja önkéntes gyakornokként az egyetemi hallgatókat

A program célja, hogy az egyetemi hallgatók számára gyakorlati lehetőséget biztosítson civil szervezeteknél, lehetőséget nyújtson a tapasztalatszerzésre és jó referenciával szolgáljon a későbbi munkakeresés során. A fiatalok betekintést nyerhetnek a civil szféra működésébe, megismerkedhetnek egy civil szervezet tevékenységével, támogató környezetben szerezhetnek hasznos tapasztalatot. A program célja továbbá, hogy elősegítse a társadalmi tudatosságot, az önkéntesség és gyakornokság magyarországi gyakorlatának terjedését

Tájházak Napja 2018

A Magyarországi Tájházak Szövetsége 2018-ban is megszervezi a már hagyományos, a tájházak összefogását jelképező, az értük dolgozó lévő közösséget megerősítő rendezvényét, a Tájházak Napját. A tájházak Szent György napjához közeli ünnepélyes tavaszi kapunyitása alkalom arra is, hogy tavaszi, nyári programajánlatukra, eseményeikre felhívják a leendő tájházlátogatók figyelmét.

A MÚLTJÁT ŐRZŐ HÁZ – 2018.

Az ICOMOS Magyar Nemzeti Bizottság Népi Építészeti Szakbizottsága pályázatot hirdet "A múltját őrző ház – 2018.címmel".

Pályázati felhívás

2018. március 7-én jelent meg egy pályázati felhívás, amelynek segítségével akár 20 millió forint vissza nem térítendő támogatás is igényelhető népi építészeti emlékek helyreállítására. A támogatást a Népi Építészeti Program keretében, a Lechner Tudásközpont közreműködésével, a Miniszterelnökség biztosítja. A programra 2018-ban 1,5 milliárd forintos keretösszeg áll rendelkezésre. Az egyedi kérelmek benyújtására a Tájékoztató megjelenését (2018. március 7.) követő 30 napig van lehetőség.

Elismerés

Nemzetiségekért díjat kapott dr. Ando György, a Magyarországi Tájházak Szövetsége szlovák nemzetiségi tájházakért felelős elnökségi tagja. Örömmel és tisztelettel gratulálunk!

Feliratkozás Kezdőoldal hírcsatorna csatornájára