Hírek és rendezvények

A Tájházszövetség 15 éve – Értékleltár és jövőkép
A Magyarországi Tájházak Szövetsége

SZABADTÉRI MUZEOLÓGIAI ÉS TÁJHÁZI SZAKÁGI KÉPZÉS

SZABADTÉRI MUZEOLÓGIAI ÉS TÁJHÁZI SZAKÁGI KÉPZÉS indul 2018.

Élet az öregfaluban

A Kulturális Örökségvédelmi Napok alkalmából 2018 szeptember 15-én 10 órától programot szerveznek az Ócsai Református Műemlék Temploba és az Ócsai tájházba.
Lesz képeslap kiállítás, tanösvény túra, mesemondás és tárlatvezetés is.

Tájházi Műhely - Hagyományos tetőfedés a Nyugat-Dunántúlon

Meghívó a Magyarországi Tájházak Központi Igazgatósága és a Magyarországi Tájházak Szövetsége Hagyományos tetőfedés a Nyugat-Dunántúlon című Tájházi Műhelyére.

Elhunyt Heinek Ottó, az MNOÖ elnöke

A Magyarországi Németek Országos Önkormányzata elnöke augusztus 20-án, hosszan tartó, méltón viselt, súlyos betegség után hunyt el.

Pályázati felhívás - „Az Év tájháza” cím elnyerésére

A Magyarországi Tájházak Szövetsége – alapítóinak szándékát szem előtt tartva – a hazai tájház-mozgalom népszerűsítése, értékeinek szélesebb körű megismertetése és a gyűjteményeket létrehozó, ápoló, gyarapító személyek áldozatos tevékenységének elismertetése érdekében meghirdeti pályázatát az „Az Év tájháza” cím elnyerésére. A pályázaton azok a tájházak vehetnek részt, amelyek fenntartói jogi tagként, vagy képviselői egyéni tagként a Tájházszövetség tagjai. A címért az a tájház indulhat, amely a 2017. évben muzeális intézményi működési engedéllyel rendelkezett, és az EMMI felé statisztikai adatszolgáltatási kötelezettségét teljesítette.

Zsúpkészítő alkotótábor

Oszkói építőtáborunkban, a zsúpkészítés ősi mesterségének fortélyait ismerheted meg.

Nagyapám Háza - Sárkollektíva építőtáborok

A Sárkollektíva idén is, egész nyáron tart izgalmasabbnál izgalmasabb képzéseket. A táborokat az MMA, a MÉSZ, a Falufejlesztési Társaság és az Oszkói Hegypásztorkör támogatásával rendezik.

Hagyományaink vendégségben

​A szentendrei ​Szabadtéri Néprajzi Múzeumban​ (a SKANZEN-ben)​ 2018. június 9​-én​, szombat​on 9 órától kezdődően kerül sor a "Hagyományaink vendégségben" c. ​eseményre, melyen 17 tájházunk is bemutatkozik.

Észak-Magyarországi Regionális Találkozó - Tiszaújváros

Meghívó a Magyarországi Tájházak Szövetsége Észak-Magyarországi Regionális Találkozójára, amelyet 2018. május 25-én, pénteken a tiszaújvárosi Derkovits Kulturális Központ Hamvas Béla Városi Könyvtárban (Tiszaújváros, Széchenyi u. 37.) A Tájházak Napja szövetségünk életében címmel tartunk.

Feliratkozás Kezdőoldal hírcsatorna csatornájára