Hírek és rendezvények

Közép-Magyarországi Tájházak regionális találkozója

A Magyarországi Tájházak Szövetségetisztelettel meghívja Önt/Önöket a Közép-Magyarországi tájházak regionális találkozójára!

BUDAÖRSI AZ ÉV TÁJHÁZA

– a Magyarországi Tájházak Szövetsége a Bleyer Jakab Helytörténeti Gyűjteménynek ítélte a szakmai elismerést -

A német nemzetiségi múzeumnak már az alapításakor fő célja volt a budaörsi svábság hagyományos kultúrájának megőrzése, de az idők során a tudományos kutatómunka, a kiállítások és rendezvények szervezése, a hagyományőrzés és a hagyományátadás is egyre inkább előtérbe került. Tevékenységi körének bővüléseképpen a Bleyer Jakab Helytörténeti Gyűjtemény a magyarországi német tájházak információs központjává is vált.

XVI. Országos Szakmai Konferencia és Találkozó

A Tájházszövetség 15 éve – Értékleltár és jövőkép
A Magyarországi Tájházak Szövetsége

SZABADTÉRI MUZEOLÓGIAI ÉS TÁJHÁZI SZAKÁGI KÉPZÉS

SZABADTÉRI MUZEOLÓGIAI ÉS TÁJHÁZI SZAKÁGI KÉPZÉS indul 2018.

Élet az öregfaluban

A Kulturális Örökségvédelmi Napok alkalmából 2018 szeptember 15-én 10 órától programot szerveznek az Ócsai Református Műemlék Temploba és az Ócsai tájházba.
Lesz képeslap kiállítás, tanösvény túra, mesemondás és tárlatvezetés is.

Tájházi Műhely - Hagyományos tetőfedés a Nyugat-Dunántúlon

Meghívó a Magyarországi Tájházak Központi Igazgatósága és a Magyarországi Tájházak Szövetsége Hagyományos tetőfedés a Nyugat-Dunántúlon című Tájházi Műhelyére.

Elhunyt Heinek Ottó, az MNOÖ elnöke

A Magyarországi Németek Országos Önkormányzata elnöke augusztus 20-án, hosszan tartó, méltón viselt, súlyos betegség után hunyt el.

Pályázati felhívás - „Az Év tájháza” cím elnyerésére

A Magyarországi Tájházak Szövetsége – alapítóinak szándékát szem előtt tartva – a hazai tájház-mozgalom népszerűsítése, értékeinek szélesebb körű megismertetése és a gyűjteményeket létrehozó, ápoló, gyarapító személyek áldozatos tevékenységének elismertetése érdekében meghirdeti pályázatát az „Az Év tájháza” cím elnyerésére. A pályázaton azok a tájházak vehetnek részt, amelyek fenntartói jogi tagként, vagy képviselői egyéni tagként a Tájházszövetség tagjai. A címért az a tájház indulhat, amely a 2017. évben muzeális intézményi működési engedéllyel rendelkezett, és az EMMI felé statisztikai adatszolgáltatási kötelezettségét teljesítette.

Zsúpkészítő alkotótábor

Oszkói építőtáborunkban, a zsúpkészítés ősi mesterségének fortélyait ismerheted meg.

Nagyapám Háza - Sárkollektíva építőtáborok

A Sárkollektíva idén is, egész nyáron tart izgalmasabbnál izgalmasabb képzéseket. A táborokat az MMA, a MÉSZ, a Falufejlesztési Társaság és az Oszkói Hegypásztorkör támogatásával rendezik.

Feliratkozás Kezdőoldal hírcsatorna csatornájára